13 grudnia 2017 r.-Studenci w przedszkolu w Czaszynie

26.01.2018

13 grudnia 2017 r. w Społecznym Przedszkolu Rodzinnym w Czaszynie odbyło się spotkanie dzieci ze studentami z kierunku pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne z PWSZ im. J Grodka w Sanoku . Studenci  przedstawili zasady udzielania pierwszej pomocy oraz korzystania z numerów alarmowych. Pokaz ten przygotował i przeprowadził student III roku kierunku ratownictwo medyczne- Robert Antoniewicz.

W drugiej części spotkania, dzieci zapoznano z zawodem pielęgniarki, gdzie zaprezentowano sprzęt medyczny, niezbędny w pracy pielęgniarskiej. Dzieci otrzymały liczne upominki, odgadywały zagadki o częściach ciała ludzkiego i obejrzały przedstawione modele anatomiczne, m.in.: serce, mózg, czaszkę oraz kości ręki i stopy.

Na koniec spotkania wszystkie maluchom wręczono kolorowanki tematyczne. Prezentację przygotowały studentki II roku kierunku pielęgniarstwa: Magdalena Szmyd, Anna Mazur, Jadwiga Szczepek, Izabela Pytlowany oraz Katarzyna Matuszek.