Black Friday - czyli jak zadbać o swoje zdrowie nie tylko podczas zakupów

26.11.2018

Sobotnie przedpołudnie upłynęło nie tylko pod znakiem zakupowego szału, a to za sprawą zorganizowanego przez Bonne Sante i Galerię Sanok „Dnia Zdrowia”. Tłumy ludzi odwiedzające tego dnia galerię i wyszukujących najlepszych ofert wyprzedażowych mogły także skorzystać z porad specjalistów, m.in.: dietetyka, trenera personalnego, masażystki czy ratownika medycznego.

Na przygotowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Jana Grodka w Sanoku stoisku ci, którym rachunki i wydane kwoty  przyprawiały o zawrót głowy, mogli zmierzyć ciśnienie i uspokoić skołatane serce. Chętnych nie brakowało. Studentki pielęgniarstwa PWSZ w Sanoku uwijały się jak w ukropie. Była to bowiem jedna z nielicznych darmowych usług przygotowana dla klientów sklepu podczas tego weekendu.  

Na stoisku Bonne Sante można było dokonać analizy składu ciała, dokonać pomiaru glukozy we krwi, a na zmęczonych zakupami czekał relaksujący masaż dłoni. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych.

Studenci ratownictwa medycznego PWSZ instruowali zainteresowanych w udzielaniu pierwszej pomocy. Tutaj również niektórzy po raz pierwszy zdecydowali się przełamać lęk towarzyszący tej nieskomplikowanej czynności, a bardzo często ratującej ludzkie życie.

Była to naprawdę udana sobota.  Sam pomysł należy uznać za fantastyczny. Z takimi opiniami zresztą spotkali się organizatorzy. Akcja pokazała, że profilaktyki nigdy za wiele i popyt na takie usługi jest wręcz nieograniczony.

Jako PWSZ w Sanoku cieszymy się, że mogliśmy tego dnia stać się częścią „Dnia Zdrowia” .

Dziękujemy także studentom i opiekunom kierunków: pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne za zaangażowanie.

Galeria zdjęć

Ostatnia modyfikacja: 26-01-2018
Utworzone przez: Wojciech Pajestka
Opublikowane przez: Wojciech Pajestka

INSTYTUT MEDYCZNY
UP im. Jana Grodka w Sanoku
Budynek B, pok. 106

Kontakt:
Dyrektor Instytutu 13 46 55 961
Sekretariat 13 46 55 960
medyczny@pwsz-sanok.edu.pl