Nasi studenci spełniają się naukowo

17.12.2021

Nasi studenci nie tylko pogłębiają swoją wiedzę na zajęciach, nie tylko łączą pracę zawodową ze studiami, ale także spełniają się naukowo.

W świątecznym numerze dwumiesięcznika „Na Ratunek” ukazał się artykuł studenta 3 roku kierunku ratownictwo medyczne Jakuba Biłasa. W artykule opisuje on jak wieloukładowy zespół zapalny u dzieci (PIMS), będący częstym powikłaniem po zakażeniu SARS-CoV-2, może wpłynąć na zdrowie dziecka. Link do artykułu już wkrótce na FB. Gratulujemy Kubie i życzymy kolejnych sukcesów naukowych.

„Na Ratunek” to dwumiesięcznik, którego misją jest integrowanie instytucji, organizacji i środowisk uczestniczących w procesie ratowania zdrowia i życia ludzkiego. Magazyn stanowi forum wymiany poglądów i doświadczeń między przedstawicielami jednostek ratownictwa medycznego, GOPR, TOPR, WOPR.