Projekt koncepcyjny Centrum Symulacji Medycznej zatwierdzony!

29.03.2018

16 stycznia 2018 roku została podpisana przez Uczelnię umowa na wykonanie dokumentacji budowlanej przyszłego Centrum Symulacji Medycznej z firmą GPVT Pracownia Architektoniczna s.c., Tomasz Białoszewski, Grzegorz Pacer z Poznania. W dniu dzisiejszym Uczelnia zatwierdziła projekt koncepcyjny przyszłego Centrum.
Bryła przyszłego Centrum ma nawiązywać do architektury nowoczesnych budynków medycznych, ale jednocześnie dzięki elewacji w stonowanej gamie kolorystycznej harmonijnie wpisywać się w krajobraz i otoczenie. Rozwiązania materiałowe zastosowane w budynku odwołują się do zabudowy regionalnej, bazującej na drewnie. I choć wyższe wymogi termiczne i oszczędność kosztów sprawiają, że dosłowne powtórzenia rozwiązań nie są możliwe, to jednak ograniczono ilość materiałów wykończenia zewnętrznego do paneli drewnopodobnych oraz szkła. Dodatkowo podkreślono wejście główne do budynku przy pomocy wcięcia dzielącego bryłę na dwie części odmienne funkcjonalnie.

Ostatnia modyfikacja: 26-01-2018
Utworzone przez: Wojciech Pajestka