Wolontariuszki z pielęgniarstwa odwiedziły pacjentów szpitala z okazji Dnia Chorego

09.03.2018

8 marca w sanockim szpitalu obchodzono nie tylko Dzień Kobiet, ale i Dzień Chorego, przeniesiony z 11 lutego, kiedy to placówka ograniczyła wejścia na oddziały. Uroczystość została zorganizowana przez Powiatowe Centrum Wolontariatu wraz z kołem wolontariatu działającym w Instytucie Pielęgniarstwa przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, którego opiekunką jest Teresa Maliwiecka. Do przygotowania obchodów aktywnie włączyli się także studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Studentki-wolontariuszki wraz z opiekunką Teresą Maliwiecką odwiedziły szpitalne oddziały z drobnymi upominkami dla przebywających tam pacjentów. Towarzyszyli im, śpiewając i grając na akordeonach, uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku, a także prezeska Powiatowego Centrum Wolontariatu w Sanoku Czesława Kurasz.