Studenci ratownictwa medycznego szkolą wolontariuszy

08.10.2019

W dniu 5 października 2019 r. w Ośrodku Rekolekcyjno – Wypoczynkowym Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Zboiskach, studenci II roku kierunku ratownictwo medyczne Waldemar Bąk oraz Hubert Macyk pod okiem wykładowcy instytutu Medycznego dr. Krzysztofa Jakubowskiego, przeprowadzili szkolenie nowych wolontariuszy, uczniów szkół średnich oraz studentów zrzeszonych w Powiatowym Centrum Wolontariatu w Sanoku z zakresu udzielania pierwszej pomocy – wykonywania podstawowych zabiegów resuscytacyjnych.

Po szkoleniu teoretycznym, przeprowadzonym przez dr. Krzysztofa Jakubowskiego, 63 wolontariuszy wraz z opiekunami w asyście studentów ratownictwa medycznego, miało możliwość doskonalenia umiejętności praktycznych, wykonywania zabiegu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przy wykorzystaniu profesjonalnych fantomów treningowych Instytutu Medycznego.