Wizyta Ministra Przemysława Czarnka w CSM

14.11.2021

21 września podczas VI Zgromadzenia Plenarnego Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych w obecności znamienitych gości uroczyście zainaugurowano działalność Centrum Symulacji Medycznej. W uroczystości wówczas wziął udział m.in. minister zdrowia Adam Niedzielski, który pogratulował władzom uczelni pięknego i funkcjonalnego obiektu, zaznaczając, że standard kształcenia w Sanoku nie odbiega od standardów międzynarodowych.


Niestety w tym dniu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek z przyczyn od niego niezależnych nie mógł uczestniczyć w tej uroczystości, a tym samym nie miał okazji zwiedzić pomieszczeń Uczelni Państwowej. W dniu dzisiejszym złożył specjalną wizytę i wraz z władzami miasta i uczelni pooglądał nowocześnie wyposażone Centrum Symulacji Medycznej w Sanoku. Zwiedzanie poprzedził koncert zespołu Soul, który zaprezentował kilka swoich utworów.


Serdecznie dziękuję za zaproszenie do Sanoka. Zawsze jest tak, że jest mnóstwo tych wyjazdów mnóstwo miejsc które trzeba odwiedzić i zobaczyć jak się sprawy mają. Dlatego też nie przyjeżdżałem do Sanoka, bo wiem, że tu się sprawy mają dobrze. I się wcale nie pomyliłem, gratuluję panu rektorowi i pani rektor rozwoju Uczelni Państwowej imienia Jana Grodka w Sanoku. Gratuluję rozwoju tych kierunków medycznych, które są szczególnie ważne z punktu widzenia interesu nas wszystkich, społeczeństwa państwa polskiego. Gratuluje władzom miasta, panom burmistrzom tego zaangażowania inwestycyjnego, panu staroście i wszystkim, którzy się do rozwoju uczelni przyczynili - powiedział Przemysław Czarnek.

Centrum Symulacji Medycznej to największa inwestycja w historii Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku. Centrum wyposażone jest w kilkanaście innowacyjnych sal, m.in.: salę szpitalnego oddziału ratunkowego, opieki pielęgniarskiej, sale symulacyjne, aule, pracownie biochemii i mikrobiologii, anatomii i fizjologii. Obiekt posiada także zaplecze hotelowe.


Ogólna wartość projektu wyniosła ok. 40 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków unijnych stanowiło blisko 13 mln zł, a dotacja celowa z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego to prawie 5 mln zł. Inwestycja była realizowana od października 2019 roku do sierpnia br.

Galeria zdjęć