Zajęcia dydaktyczne dla dzieci w ramach Akademii Małego Żaka w Zakładzie Ratownictwa i Pielęgniarstwa

21.12.2023

Dnia 25 listopada 2023 roku w Zakładzie Pielęgniarstwa i Ratownictwa odbyły się zajęcia dydaktyczne w ramach funkcjonowania na Uczelni Akademii Małego Żaka, które prowadziły mgr Marzena Szuwalska, mgr Anna Rakoczy oraz mgr Wojciech Rogoz. 

W spotkaniu wzięły udział dzieci z sanockich szkół podstawowych, które miały możliwość poszerzenia wiedzy na temat budowy i funkcji ludzkiego ciała, ucząc się praktycznie na fantomach i modelach anatomicznych zgromadzonych w pracowniach. Dzieci miały możliwość samodzielnego wykonania pomiarów podstawowych parametrów życiowych, masy ciała, wzrostu i badania wzroku. W sali opieki geriatrycznej mali żacy mogli zapoznać się z metodami przemieszczania się pacjentów z trudnościami w samodzielnym poruszaniu się oraz opieki nad osobami w wieku starszym. 

Duże zainteresowanie żaków wzbudziła opieka nad dziećmi w różnym wieku i stanie zdrowia. Mali studenci mieli możliwość uczestnictwa w wykonywaniu wybranych czynności opiekuńczych i pielęgnacyjnych wcześniaków, noworodków donoszonych, niemowląt i dzieci starszych. Na zakończenie pokazów nauczyciele akademiccy przygotowali zestaw pytań w formie quizów, będących podsumowaniem zajęć.  Dzieci chętnie i z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach, zadając przy tym wiele nurtujących ich pytań. Zajęcia przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze.

Galeria zdjęć